Podrobný postup odstránenia hypoalergénneho gél lakového systému SHIELD od značky KINETICS

Podrobný postup odstránenia hypoalergénneho gél lakového systému KINETICS

Odstránenie je možné vykonať tromi spôsobmi

1. Pilovaním za pomoci profesionálnych pilníkov strednej hrubosti 

2. Brúskou za pomoci frézy strednej hrubosti 

3. Bez pilovania tzv. zabalovacou technikou za pomoci acetonovej tekutiny

Ak ste alergička, tak určite nie je ideálne vykonávať odstraňovanie gél laku metódou číslo 3., teda bez pilovania, tzv. zabalovacou technikou. Acetonová tekutina môže byť pre Vás tiež alergizujúcou zložkou a navyše z dlhodobého hľadiska môže nechty veľmi oslabiť. Určite Vám odporúčame odstraňovanie gélových či gél lakových materiálov klasickým pilovaním alebo rýchlejšou metódou - za pomoci brúsky so správne zvolenou frézkou.

NEBOJTE SA PILOVANIA!!!

Pilovanie je paradoxne tou najšetrnejšou metódou odstraňovania všetkých gélových produktov!! Len je potrebné vedieť, ako na to, aby ste si nepoškodili Váš prírodný necht!! Ak sa pilovanie vykonáva správne, tak z dlhodobého hľadiska si nemôžete nijako poškodiť, oslabiť či prepíliť Váš prírodný necht. Vďaka správnemu odstraňovaniu gélových a gél lakových materiálov môžete nepretržite nosiť gélové nechty niekoľko rokov, bez obáv z poškodenia či oslabenia. Prečítajte si náš podrobný návod, hlavne začiatočníčky, ktoré často pri odstraňovaní gélových produktov chybujú a dokážu si nevedomky veľmi oslabiť prírodné nechty.

1. Odstránenie gél lakového materiálu pilovaním za pomoci profesionálnych pilníkov strednej hrubosti (vhodné pre alergičky)

Po cca 3 týždňoch nechty odrastú a Vy si potrebujete materiál odstrániť a urobiť nové gél lakové nechty. Ako na to? Potrebujete k tomu nasledujúce pomôcky:

.
.
.
.
.
.

Zásadou pre správne odstránenie gél lakového materiálu pomocou pilovania profi pilníkom je to, že NIKDY NESMIETE ODSTRAŇOVAŤ MATERIÁL ÚPLNE CELÝ, AŽ NA PRÍRODNÝ NECHT! To je potom podstatou úspechu pri tom, aby sme si ochránili z dlhodobého hľadiska prírodný necht pred poškodením, prepílením, oslabením! Je dôležité si uvedomiť, že ak budeme pri odstraňovaní gél laku postupovať rozumne, nikdy si nemôžeme akokoľvek poškodiť náš prírodný necht! Zásada teda je PONECHAŤ ČASŤ MATERIÁLU NA NECHTE A NIKDY NEPILOVAŤ AŽ DO KONCA! U začiatočníčiek odporúčame, aby si robili podkladový priehľadný gél lak (base) pre istotu 2 tenké vrstvy. Jednak budete mať nechty ešte pevnejšie a hlavne sa potom nemusíte pri odstraňovaní materiálu obávať, že by ste pilníkom dosiahli až na Váš prírodný necht. A môžete byť úplne pokojné, že skutočne sa s Vašimi nechtami nemôže nič stať. 

Takže - gél lakový materiál odstraňujeme pocitovo zhruba z dvoch tretín. Pilujeme teda pilníkom strednej hrubosti 120/180 tak dlho, kým nie je preč farba a potom sa už musíme zastaviť. Pôvodný podkladový gél lak base priehľadný na nechte musí zostať, nepilujeme teda všetko až do konca!!! Následne vezmite jemný penový pilník a dohladte celý povrch nechtov. Potom oprášte kefkou povrch nechtov od jemného mikroprachu a na záver naneste tekutinu Cleaner na buničinový štvorček a starostlivo očistite celý povrch nechtov. Zvlášť starostlivo sa venujte priestoru okolo kožičky. Na povrch nechtov si nikdy nesahajte, aby ste si ich nezamastili.

Ďalej potom už postupujte úplne rovnako, ako by ste robili gél lakový systém prvýkrát. Aplikujte dehydratáciu tekutinu Dehydrator Kinetics (alebo Antifungal solution), maličké množstvo tekutiny priľnovač gélu Bonder a už potom podkladový gél lak priehľadný (base) jednu alebo dve vrstvy, 1 - 2 vrstvy farebného gél laku a na záver ukončovací lesk Top. 

Týmto spôsobom celoročne keď budete opatrne, rozumne materiál pilovať, nemusíte sa nikdy obávať problémov s poškodením Vašich prírodných nechtov.

2. Odstránenie gél lakového materiálu brúskou (vhodné pre alergičky)

Ak viete, že Vás gél lakové nechty bavia, že Vám vyhovujú a že sa im budete dlhodobo venovať, úplne určite sa Vám pre domáce využitie oplatí investovať do brúsky! Tá Vám totiž neuveriteľne uľahčí odstraňovanie gélových či gél lakových materiálov a hlavným benefitom je veľká úspora času oproti klasickému ručnému pilovaniu pilníkom! 

NEBOJTE SA BRÚSKY!

Brúska je skutočne pecka, pretože jednoducho urobíte štyri ťahy zhora nadol a gélový materiál je v podstate odstránený. Vždy je potrebné dodržiavať zásadu, že musíte mať vhodnú frézku na odstránenie konkrétnych materiálov. Všeobecne platí, že gél lakový materiál by mal byť odstraňovaný jemnejšími frézkami so žltým či červeným označením prúžku, u tvrdších gélových či akrylových materiálov sa väčšinou volí frézka hrubšia, s modrým či zeleným označením prúžku. Brúsku nikdy nenastavujeme na plný výkon, vždy cca na 3/4. Ďalej tiež platí, že s frézkou sa pohybujeme po nechte opatrne zhora nadol, nikdy nezostávame stáť na jednom mieste, s frézkou sme stále v pohybe zhora nadol, pomaly, plynule a bez obáv. Materiál, ktorý sa nemusí podariť dobre odstrániť u okrajov nechtov, môžeme tak ručne dopilovať tenkým zúženým pilníkom 100/180. Na záver opäť srovnáme a dohladíme celý povrch nechtov penovým pilníkom a očistíme povrch nechtov buničinovým štvorčekom s tekutinou Cleaner. Ďalej potom už postupujete úplne rovnako, ako by ste robili gél lakový systém prvýkrát.

Výhodou brúsky je tiež to, že si s ňou môžete urobiť tzv. prístrojovú manikúru. K nej stačí si zakúpiť vhodné nástavce - tzv. guľôčky na odstraňovanie kožičky alebo olivky na "podnetie" kožičky. Pred touto metódou je určite vhodné použiť zmäkčovač kožičky, ktorý ju skvele počas sekundy zvláčni a hydratuje. Oveľa ľahšie a lepšie sa potom odstráni.

Pre domáce použitie je vhodné si kúpiť brúsku, na ktorú sa môžete spoľahnúť, že nebude slabá, že bude mať dostatočný počet otáčok. 30 - 35 tisíc. Príliš lacné brúsky zrejme spočiatku fungovať budú, ale nebudú mať dostatočnú ochranu proti vniknutiu prachu do motora či rúčky. Ďalej pri slabom výkone sa môžu doslova zastavovať na povrchu nechtu a tým Vás môžu veľmi sklamať. Veľmi lacné brúsky teda môžu znamenať skorú reklamáciu v súvislosti so "zadretím" motora vďaka prachu, ktorý samozrejme pri brúsení gélových produktov vzniká. Veľmi dôležité je aj občas správne brúsku čistiť od prachu podľa návodu.

.
.
.
.
.
.

3. Odstránenie gél lakového materiálu bez pilovania tzv. zabalovacou technikou (nie je ideálne pre alergičky)

Zabalovacia technika znamená, že necháme na nechty pôsobiť acetonovú tekutinu, a to cca 8 - 10 minút, uzavretú vo fólii či remover náprstku. 

.

Na odstraňovanie ďalej potrebujeme buničinu a remover náprstky alebo jednorazové remover fólie.

POSTUP

Najprv čiastočne odpílite materiál za pomoci profi pilníka strednej hrubosti 120/180.

.

Buničinový štvorček si rozstrihnite na 4 malé štvorčeky. Táto veľkosť je ideálna. Naň naneste tekutinu Remover a priložte na necht. Potom starostlivo nasaďte Remover náprstok. Tekutina musí byť na nechte dokonale uzavretá, aby mohla pôsobiť. V prípade, že použijete alobalové fólie, dbajte tiež na starostlivé uzavretie, aby tekutina nemala možnosť vyprchať. Postupne tak "zabalte" všetky nechty. Tekutinu nechajte pôsobiť cca 8 - 10 minút. 

.
.
.

Potom odstráňte náprstky, gél lak na nechtoch povolí a Vy ho môžete ľahko z nechtov mechanicky odstrániť (zoškrabať) pomarančovým drievkom alebo špeciálnym kovovým zatlačovačom, ktorý je oveľa pevnejší a odstraňovanie s ním ide lepšie. Táto metóda veľmi dobre funguje.

Pre úplné odstránenie gél laku môžete použiť na záverečné dočistenie jemný penový pilník.

.
.
.
.